Ballina LAJME E FUNDIT Serbia ankohet se Kosova s’do ta formojë Asociacionin

Serbia ankohet se Kosova s’do ta formojë Asociacionin

881
0
SHPËRNDAJE

Ja kush e ka thënë një gjë të tillë

Dokumenti për formimin e Asociacionit të komunave serbe që ka prezantuar Prishtina nuk është asgjë deri te pretendimet e mëparshme të institucioneve të Kosovës së do ta formojnë një Asociacion tha sot shefi i të ashtuquajturës zyra e Kosovës në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq.

“Prishtina nuk e ka ndërmend ta formojë Asociacionin”, ka thënë Gjuriq.

Gjurriq në një konferencë për media që ka mbajtur në Beograd ka thënë se e kanë siguruar dokumentin origjinal, i cili sipas Gjuriq, i  njëjti i është prezantuar përfaqësuesve të SHBA-së dhe BE-së.