Ballina LAJME E FUNDIT Shtetasi Shqiptar nga Lugina Kapet në Kufi me 15.5 Kg Lëndë të...

Shtetasi Shqiptar nga Lugina Kapet në Kufi me 15.5 Kg Lëndë të Dyshuar Narkotike

827
0
SHPËRNDAJE
Në kuadër të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e trafikut të lëndëve narkotike, Policia kufitare kroate dhe shërbimet doganore në pikën kufitare Bajakovo, kanë evidentuar dhe goditur një rast të tentativës për trafik të lëndëve narkotike.

Rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme.Në dalje të Republikës së Sërbis është paraqitur shtetasi Sërbis H.Sejdiu. Sipas mediave vozitësi ështe dërguar në kontrollim të detajuar në skaner me automjetin e tij wv golf u gjet e fshehur,narkotik të llojit Cannabis Sativa.Në pranga ka përfunduar, një 35 vjeçar nga Presheva,H.Sejdiu ndërsa lënda është në procedur . Policia kroate i sekuestroi 15.5kg marihuan dhe një sasi parash. Ai u kap në shoqërim me familje. H.Sejdiu tani është arrestua kurse familjaret janë liruar.