Ballina AKTUALE Stankoviq: Njerzit në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë nuk brengosen për siguri po...

Stankoviq: Njerzit në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë nuk brengosen për siguri po për punësime

723
0
SHPËRNDAJE

Kryetari i trupit Koordinues Zoran Stankoviq duke fol për problemet në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, ka thënë se problemet ekonomike jan shumë më të mëdha se ato politike, përcjell presheva.com.

Stankoviq ka thënë se qeveria serbe po përpiqet që në çdo mënyrë të përshpejtojnë zhvillimin ekonomik dhe të mundsojnë qytetarëve një standard më të mirë.

“Para pesë viteve janë ndarë së pari 660 milionë dinarë, dhe dy vite pas kësaj 40 milionë dinarë të pakthyeshme për ndërrmarjet e vogla dhe të mesme. Me këto të dhëna, janë punsuar diku 270 persona” ka thënë Stankoviq.(presheva.com/lugina24)