Ballina AKTUALE Vuçiq: Shqiptarët po përlahen për gylenistët

Vuçiq: Shqiptarët po përlahen për gylenistët

911
0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq po i monitoron nga afër zhvillimet në Kosovë.

Ai ka komentuar zhvillimet e fundit duke thënë se Prishtina nuk po bën asgjë për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe se tani po rrihen për gylenistët.

“Shqiptarët po përlahen për gylenistët, disa të afërt me Turqinë, disa me Amerikën” ka thënë ai.

Por, sipas tij, kur janë në pyetje serbët, shqiptarët bëhen bashkë menjëherë.

Vuçiq këto komente i ka bërë pas një takimi me Milorad Dodik udhëheqës i Republika Srpska.