18 C
Bujanovac,Preshevë
E diel, 19 Maj, 2024
Ballina AKTUALE Albin Kurti: Shqipëria dhe Kosova i kanë borxh shqiptarëve të Luginës së...

Albin Kurti: Shqipëria dhe Kosova i kanë borxh shqiptarëve të Luginës së Preshevës (VIDEO)

682
0
SHPËRNDAJE

Albin Kurti: Shqipëria dhe Kosova i kanë broxh shqiptarëve të Luginës së Preshevës…

Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti në një intervistë eksluzive për Rtv Aldi u deklarua që për të ndihmuar shqipëtarët në Luginë të Preshevës qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë ia kanë borxh pasi që pikërisht shqiptarët në Luginë të Preshevës kanë kontribuar në çlirimin si të Kosovës ashtu edhe të Shqiprisë, ndërsa çështja e shkëmbimit të territoreve është një temë delikate e cila nuk do të sillte dobi për qeverinë e Kosovës e as për shqipëtarët në Preshevë apo në Mitrovic pasi që ne duhet të mbrojmë interesat e të dyja palëve.