Ballina SHNETA Antibiotiku natyral që vret infeksionet e fshikëzës dhe veshkave me vetëm 1...

Antibiotiku natyral që vret infeksionet e fshikëzës dhe veshkave me vetëm 1 përdorim

840
0
SHPËRNDAJE

Veshkat janë një ndër organet e trupit më të rëndësishme, të cilat luajnë shumë funksione thelbësore dhe jetike. Infekisonet e fshikëzës dhe të veshkave janë ndër shqetësimet më të zakoshme te shumë njerëz. Kjo bën që të shkoni shpesh në tualet dhe të keni dhimbje të forta gjatë urinimit.

Shpesh, ilaçet e rekomanduara nga mjekët nuk funksionojnë siç duhet, madje në shumicën e rasteve mund të shoqërohen edhe me efekte anësore. Inflamacionet e fshikëzës shfaqen kryeisht te gratë për shkak të E. Coli dhe zakonisht shërohen vetë më kalimin e kohës. Por, ju mund t’i shëroni këto infeksione shumë thjeshtë në shtëpi.

Përbërësit:
200 ml vaj ulliri
250 gram mjaltë
250 gram lëkurë limoni
250 gram majdanoz

Udhëzime:
Pastroni majdanozin dhe vendoseni në blender sëbashku me pjesën tjetër të përbërësve. Lërini derisa të merrni një përzierje homogjene. Hidheni në një enë plastike dhe ruajeni në frigorifer. Përdoreni çdo mëngjes nga një lugë gjelle. Përbërësit duhet të jenë organikë dhe lajini me sodë buke para përdorimit.

Shënim: Për të përshpejtuar procesin e shërimit, shmangni kafenë dhe çokollatën gjatë kësaj kohe