Ballina AKTUALE Dogana kap 21kg marihuanë të kontrabanduara nga Presheva

Dogana kap 21kg marihuanë të kontrabanduara nga Presheva

601
0
SHPËRNDAJE

Doganierët pas gjatë patrullimeve ne pikat pageses taksa rrugore vikendi së datës 08.09.2022

Rreth orës 5 pas mëngjes ka tentuar të kontrabandon marihuanë,por ne flagranc 20.800 kg marihuanë ështe konfiskuar kurse të dyshuarit arratisen në drejtim panjohur.

Në lidhje me rastin është njoftuar Drejtoria për Hetimin e trafikimit me narkotik, njësitet tjera relevante për trajtim dhe hetim të mëtejme të rastit.