Ballina AKTUALE Arifi: Autostrada Prishtinë – Konçul, një kontribut i cili ndikon në përmirësim...

Arifi: Autostrada Prishtinë – Konçul, një kontribut i cili ndikon në përmirësim të lëvizjes së lirë (foto)

714
0
SHPËRNDAJE

Nën organizimin e Ministrisë së Infrastrukturës, sot mbahet ceremonia e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë.

Në këtë ceremoni mori pjesë dhe kryetari i komunës së Preshevës Shqiprim Arifi i cili tha se Projektet e këtilla janë një kontribut i cili ndikon në përmirësim të lëvizjes së lirë dhe krijon standarde të Bashkimit Europian.