Ballina AKTUALE Gjithçka gati për protestë, Njësia Speciale rrethon Qeverinë dhe Kuvendin (Foto)

Gjithçka gati për protestë, Njësia Speciale rrethon Qeverinë dhe Kuvendin (Foto)

754
0
SHPËRNDAJE

Nga ora 14:00 pritet të nis protesta e thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje me moton “ Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”.

Në sheshin “Skënderbeu” ku edhe do të mbahet protesta pothuajse çdo gjë është gati.

Ndërkaq, kudo nëpër institucionet e vendit si në Qeveri dhe në Kuvend shihen forca të Njësisë Speciale të Kosovës të cilët janë bërë gati për kontrollin e protestës.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se kjo protestë do të jetë paqësore. /Telegrafi/