Ballina AKTUALE Kapen plaçkitësit e shtëpive në Bujanoc

Kapen plaçkitësit e shtëpive në Bujanoc

757
0
SHPËRNDAJE

Policia në Bujanoc ka arrestuar XH.S (25) dhe M.I (25) nga Bujanoci për shkak të dyshimit se kanë plaçkitur dy shtëpi dhe një dyqan dhe gjësendet e vjedhura i kanë shitur S.R nga Gjilani i cili gjithashtu është arrestuar, njofton policia.

XH.S dhe M.I dyshohen për vepër të rëndë penale vjedhje të rëndë ndërsa S.R ngarkohet për fshehje të veprës penale.

Dyshohet se XH.S dhe M.I së bashku me dy të mitur nga 16 dhe 17 vjet kanë plaçkitur dy shtëpi dhe një restoran nga i cili kanë vjedhë aparatet shtëpiake, mjete, enët dhe garderobë me vlerë pre 1.3 milionë dinarë.

Mallin e plaçkitur siç dyshohet i kanë shitur S.R në shtëpinë e të cilit i kanë gjetur sendet e vjedhura dhe i kanë kthyer pronarit.