Ballina AKTUALE Konçul: arrestohen 2 persona. Sekuestrohen 4 kg lëndë Narkotik

Konçul: arrestohen 2 persona. Sekuestrohen 4 kg lëndë Narkotik

681
0
SHPËRNDAJE

Konçul– Anëtarët e Ministrisë së Brendshme në Bujanoc, në bashkëpunim me Administratën Doganore, shkurtuan një zinxhir tjetër të trafikut të drogës dhe konfiskuan rreth 4 kilogram marihuanë.

Sipas deklaratës së policisë, për shkak të ekzistencës së bazës për dyshimin se ata kanë kryer një vepër penale të prodhimit dhe tregtimit të paautorizuar të barnave narkotike, D.A. (1982) nga Gjilani dhe D.P. (1992) nga Kosovska Kamenica.

Policia, në bashkepunim me doganat, ne pikat e perbashketa Končul, ne “Mercedes” te tabelave te regjistrimit te Bujanocit, kishte ne pronesi D.P. në valixhe, gjetën tre kilogramë dhe 136 gram marihuanë, dhe në krye të D.A. një tjetër 816 gramë të kësaj droge narkotike. trasmeton Bujanovacke.

Sipas urdhrit të Zëvendës Prokurorit të Prokurorisë së Lartë Publike në Vranjë, të dyshuarit u arrestuan deri në 48 orë, pas së cilës ata do të paraqiteshin në prokurori me një padi penale./Lugina24.com