Ballina LAJME E FUNDIT BOTË Serbia pos kah Rusia kthehet edhe kah Koreja Veriore, ftohet kryediplomati koreanoveriore...

Serbia pos kah Rusia kthehet edhe kah Koreja Veriore, ftohet kryediplomati koreanoveriore në Beograd

765
0
SHPËRNDAJE
Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq ka biseduar me ministrin e Punëve të Jashtme të Koresë Veriore Ri Jong Hom për marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve dhe situatën në dy gadishujt, në atë Ballkanit dhe në atë Korean

Siç njofton gazeta “politika” e Beogradit, Daçiq e ka ftuar kolegun koreanoverior që ta vizitojë Serbinë.

Ai ka theksuar “rëndësinë e respektimit të integritetit territorial ndërsa e ka njoftuar edhe për situatën në Kosovë.

Koreja Veriore s’e ka njohur Kosovën.