Ballina AKTUALE Solemnisht vendoset flamuri në Këshillin Kombëtar Shqiptar në Bujanoc

Solemnisht vendoset flamuri në Këshillin Kombëtar Shqiptar në Bujanoc

806
0
SHPËRNDAJE

Këshilli Kombëtar Shqiptar ka mbajtur seancë solemne me rastin e ditës së flamurit 28 Nëntorit dhe njëherit ka ngritur flamurin para objektit të këtij institucioni.

Edmond Isufi, nënkryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar duke uruar qytetarët për festën e Flamurit tha se arsyeja më e madhe është që sot të protestohet se sa të festohet për shkak të mohimit të shumë të drejtave që neve na janë mohuar e sidomos dita e flamurit e drejtë kjo që po na mohohet valimi I tij në çdo kohë në institucionet tona.

“Pa dyshim që kjo ditë mbërthen në vete krenari mbërthen në vete vuajtje dhe në të njëjtën kohë përgjegjësi për neve që drejtojmë institucione dhe bëjmë politikë bërjen në Luginë të Preshevës, u shpreh Isufi, shkruan Titulli.com.