Ballina AKTUALE Regjisori Valton Jakupi dhuron pajisje shkollore për fëmijët me aftësi ndryshe në...

Regjisori Valton Jakupi dhuron pajisje shkollore për fëmijët me aftësi ndryshe në Lezhë të Shqipërisë (video)

785
0
SHPËRNDAJE

Klodi, Besjana dhe Xhuliano jane femije me aftesi ndryshe ne Shkollen 9 vjecare “Marsha Gjoni” ne Rrile te Lezhes,por qe asnjehere nuk e kane ndjere mungesen dhe perkujdesjen e mesuesve te kesaj Shkolle.

Surprize e vecante per ta ka qene vizita e nje regjisori te njohur me fame boterore por me origjine shqiptare, Volton Jakupi i cili u takua nga afer me keta femije.

Per regjisorin Jakupi ndjesia per keta femije eshte e madhe, ndersa mes emocionesh ai thote: “Ne kemi nevoje per keta femije e jo ata per ne”.

Drejtoresha e Shkolles 9 vjecare Lina Guri, falenderoj regjisorin e njohur si i vetmi qe ju gjendet prane kesaj kategorie femijesh te kesaj shkolle.

Pervec femijeve me aftesi ndryshe ku regjisori Valton Jakupi ju solli disa dhurata, pajisje shkollore, ky i fundit premtoj qe do te jete serish ne kete shkolle me ndihma te tjera per te gjithe nxenesi